Dubai Vize

AiRep Dubai Vizesi almanızda yardımcı oluyor

Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat planları yapan Türk vatandaşları vize almak zorundadır.

Birleşik Arap Emirlikleri yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarından 90 günlük seyahatleri için Dubai Vizesi istememektedir.

Birleşik Arap Emirliklerinden alınan Dubai Vizesi genel vize kapsamındadır. Bu nedenle bu vize ile Dubai dışında Amman, Abu Dabi, Sharjah, Füceyre, Ummül Kayveyn ve Resü’l Hayme Emirliklerine de girebilmektedir. Çıkacak olan vize Birleşik Arap Emirliklerinin yedi emirliğinin tümünde geçerlidir.

Dubai Vize İşlemleri nelerdir?

Online vize türlerinden biri olan Dubai Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi aracılığı ile alınmaktadır. Burası Cuma ve Cumartesi günlerinde tatil olduğu için vize başvuru günlerinde bu bilgiye dikkat edilmelidir.

Dubai vizesi online başvuruda dikkat edilmesi gereken zamanlama

Vize başvurusu online olarak yapıldığından saat dilimlerine dikkat edilmesi gerekir. Dubai Göçmenlik Ofisinin online başvuru sistemi saat 09.00 ile 15.00 arasında çalışmaktadır. Bu saatler dışındaki online vize başvuruları bir diğer iş gününe ertelenmektedir. Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirliklerinde tatil günü olduğu için işlem yapılmamaktadır.

Turistik Dubai Vizesi

Birleşik Arap Emirliklerine turistik amaçlar ile seyahat eden kişiler dışında fuar, iş gezisi, akraba ziyareti ve diğer sosyal aktiviteler nedeni ile seyahat eden kişilerin vize almaları gerekmektedir. Turistik Dubai vizesi 2 gruba ayrılmaktadır.

  • 30 günlük tek girişli Dubai vizesi: Kısa dönem vize türünden olan bu vizeye sahip olan kişiler, Dubai’de bir kere giriş yapma şartı ile 28 gün kalabilmektedirler.
  • 30 günlük çok girişli Dubai vizesi: Kısa dönem vize türünden olan bu vizeye başvuran kişilere 30 günlük seyahat hakkı verilir ve bu seyahat sırasında çoklu giriş hakkı tanınır.

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar

  • Pasaport: Pasaportta fotoğraf bulunan sayfanın renkli bir şekilde taranan görüntüsü istenir. Pasaportun bilgi sayfasının tüm bölümlerinin net olarak görünmesi gerekmektedir. Ayrıca pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
  • Fotoğraf: Vize için 1 tane resim istenir. Diğer vize türlerinde olduğu gibi boyut ya da arka fon şartı aranmamaktadır.

Dubai Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vizesi için gerekli olan evraklar çok azdır. Renkli taranmış pasaport ve fotoğraf hazırlandıktan sonra Dubai Online Vize başvuru ofisine yüksek çözünürlükte jpg formatında iletilmesi gerekir. Belgeler istenildiği gibi gönderildiği zaman vizenin onaylanmama ihtimali çok azdır.

Dubai Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Dubai vizesi için istenen ücretin ödenmesi ile beraber vize başvuru süreci başlamaktadır. Eğer başvuru yapan kişi için güvenlik sorunu ile karşılaşılmaz ise en geç 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Cuma ve Cumartesi günleri, Birleşik Arap Emirliklerinde tatil olduğu için ve Türkiye’de de Pazar günleri tatil olduğu için vize sonucu Pazartesi’ye kalabilir. Başvuru yapılırken bu hususa dikkat edilmelidir.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai vizesinin 3 ayrı türü bulunmaktadır. Kendi içerisinde de farklı türlere ayrılan vizelerin fiyat aralığı değişmektedir. Alınan vizenin türüne ve süresine göre Dubai vizesinin ücreti belirlenir.

Dubai Vizesi Covid-19 Uygulamaları Hakkında Bilgiler

Vize başvurusuna onay aldıktan sonra Covid-19 salgını nedeniyle Dubai’ye giriş yapmadan önce dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar vardır. Öncelikle Dubai’ye giriş yapmadan son 72 saat öncesinde yaptırılmış Pcr testinin (Negatif) hazır olması gerekmektedir. Ayrıca pcr testinin yanı sıra Dubai’deki seyahat süresini kapsayan Covid-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortasının da çıktı olarak bulundurmanız gerekmektedir.

Covid-19 ile ilgili yönetmelikte belirtilen uygulamalara uymayan kişiler ülkeye vizesi olsa dahi giriş yapamazlar. Birleşik Arap Emirliklerindeki havalimanlarında uygulamalar farklı olabilir. Bundan dolayı ülkeye giriş yapmadan önce ilgili havalimanını arayarak veya resmi internet sitesinden detaylı bilgi almak seyahatinizin sorunsuz gerçekleştirebilmeniz adına çok önem arz etmektedir.

Partnerlerimiz