United Airlines 04.08.2020

United Havayolları'nın kabin içi havalandırma ve filtrelendirme sistemi...


Değerli İş Ortaklarımız,

United Havayolları’nın dünya çapında satıştan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Jake Cefolia’nın mektubunu aşağıda sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bugün sizlere uçuş esnasındakabin içindeki havalandırma ve filtrelendirme sisteminden bahsetmek istiyorum.

Uçaklarımızda temiz hava tavan havalandırmalarından aşağıya doğru akar, zeminden ve yan duvarlardan kabinden çıkar. Bu hava daha sonra HEPA filtreleri (virüsler ve bakteriler gibi partiküllerin% 99.97'sini temizler) yoluyla yönlendirilir ve kabine geri dönmeden önce temiz dış hava ile karıştırılır. Boeing'e göre; bu yukarıdan aşağıya desen ve sık hava değişimi önden arkaya hava hareketini en aza indirmeye yardımcı olur ve hapşırma veya öksürme gibi insanlardan yayılma potansiyelini azaltır. Sistem % 50 HEPA filtreli, % 50 temiz dış hava ile karıştırılmış devir daim havası sağlayarak kabin havasını 2-3 dakikada bir değiştirir.

Artık tüm biniş ve iniş işlemleri sırasında, tüm uçak HEPA filtreleme sistemleri için hava akış hacmini en üst düzeye çıkararak, COVID-19'un yayılma riskini daha da azaltmaya yardımcı olacağız. Hava akışı hastalığın bulaşmasını en aza indirdiğinden, HEPA filtrasyon sistemimizi ne kadar erkenüst düzeye çıkarırsak, ekibimiz ve yolcularımız için o kadar iyidir. Aşağıdaki videoda bu sistemin nasıl çalıştığını izleyelim:

Ve bu bizi maske kullanımına tekrar geri getiriyor. Düzgün kullanıldığında, yüz kaplamaları bir yolcunun solunum sistemindeki partiküllerin havaya girmesini ve daha sonra potansiyel olarak başkalarını enfekte etmesini önler. Geçen hafta, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Direktörü, ABD'deki herkes düzenli olarak maske takmayı seçerse, COVID-19'u dört ila sekiz hafta içinde kontrol altına alabileceğimizi söyledi. Bu güçlü bir ifade ve salgını yavaşlattığı kanıtlanmış eylemler yapıyoruz. Müşterilerimizi ve ekibimizi korumak için gerekirse ciddi adımlar atmaya da hazırız.

Zaten uçaklarımızda maske kullanma zorunluluğu var ve 24 Temmuz'dan itibaren, zorunlu maske ihtiyacını kapılarımızı ve terminallerimizi içerecek şekilde genişleteceğiz. Politikamızdaki istisnaları da sınırlıyoruz: bu uygulamadan sadece iki yaşın altındaki çocuklar muaftır. Çalışanlarımızın için de maske politikamızı açıklığa kavuşturduk - tüm çalışanların kamusal alanlarda veya sosyal mesafenin mümkün olmadığı kısıtlı alanlarda maske kullanması gerekmektedir. Eğerçalışan bu politikayı ihlal ederse, kontrat feshi dahil olmak üzere disiplin cezası uygulanır.

Güvenlik her zaman 1 numaralı önceliğimiz olmuştur. Şirketimiz, itibarımız ve hayatlarımız uçtuğumuzda buna bağlıdır. COVID-19 ile mücadele bir istisna değildir: Virüsün yayılmasını önlemek ve çalışanlarımızı ve müşterilerimizi güvende tutmak için mümkün olan her şeyi yapacağız.
Daha fazla bilgi


Jake Cefolia
Senior Vice President Worldwide Sales
United Airlines
  United.com