United Airlines 30.03.2020

United Havayolları'ndan Güncel Bilgi

 Değerli Seyahat Ortaklarımız,  

Coronavirus hepimizi benzersiz bir şekilde etkiledi, ancak aynı zamanda bir deneyim yarattı. Hepimiz yeni iş dinamiklerine ve yeni çalışma ortamlarına uyum sağlamaya çalışıyoruz. Zor kararlar almak zorunda olduğumuzda yalnız olmadığımızı biliyoruz.

Öne çıkan şey, belirsizlik döneminde ilişkilerin ne kadar önemli olduğudur. Bazı arkadaşlarımız, ailelerimiz ve iş ortaklarımız için iyi ve kötü günlerimizde yeterince yanlarında olmadığımızı biliyorum ama sizler için buradayız. Sizler için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Siz değerli iş ortaklarımızdan almış olduğumuz iyi dilekleriniz ve destek mesajlarınız için müteşekkiriz. Hepimiz bu durumda beraberiz.


Her şey inanılmaz hızla ilerliyor ve bu sebeple sizlerle geçen haftaki bazı güncel bilgileri paylaşmak istiyorum.


 İç hat uçuşlarımızdaki güncel bilgiler

COVID-19 salgınının etkisini yönetmeye çalışırken, seyahat talebindeki düşüş nedeniyle iç hatlardaki uçuş seferlerimizin sayısını azalttık. Uçuş programı değişikliği nedeniyle şu anda  %52’ lik bir düşüşteyiz ve Nisan ayında ise %68 bir düşüş beklemekteyiz. Yeni düzenlenen iç hat uçuş programı ve daha önce anons edilen dış hat programına GDS’lerden ve united.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 Uzatılmış değişiklik ücreti bilgisi

Eğer planlanan seyahatiniz 31 Mayıs 2020'ye kadar ise ve planlarınızı değiştirmek durumundaysanız, biletinizi ne zaman alındığına ve nereye seyahat ettiğinize bakılmaksızın ücretsiz değişikliği yapılacaktır.
 
 İptal olan uçuşlar için yeni bilet değeri kadar opsiyon

İş ortaklarımızdan gelen bildirimlere istinaden; orjinal uçuşlarını united.com veya iletişim merkezlerimizden iptal eden yolcularımız biletlerinin değeri kadar Electronic Travel Certificate (ETC) düzenlenebilecektir. ETC düzenlendiği tarihten itibaren 12 ay geçerli olacak olup, united.com adresinden sadece United ve United Express uçuşlarının gerçekleştirildiği herhangi bir destinasyonda kullanılabilecektir. ETC düzenlenebilecek biletler 02 Mart 2020 tarihi dahil ve öncesi olmak üzere (seyahat dönemi 09-31 Mayıs 2020 arası) veya 03-31 Mart 2020 arası düzenlenen biletler için geçerli olacaktır.

Yolcular ayrıca çalıştıkları TMC veya seyahat acentaları aracılığıyla United, United Express ve ortak diğer taşıyıcıların işbirliğiyle gelecekteki seyahatleri için biletlerinin değerini koruma seçeneğine sahip olacaklardır.


 Yeniden düzenlenen uluslararası uçuşlar

Giderek azalan seyahat talepleri karşısında hala evine ulaşmaya çalışan yolcularımızın olduğunun farkındayız ve buna istinaden uçuş tarifelerimizi yeniden düzenlemeye devam ediyoruz. Nisan 2020’den itibaren uçuş kapasitemizi %90 düşürmemize rağmen, günde 6 uçuşla Mayıs ayında da uçmaya devam edeceğiz.  


  • Newark/New York – Frankfurt (Flights 960/961), London (Flights 16/17) ve Tel Aviv (Flights 90/91)
  • Houston – Sao Paulo (Flights 62/63)
  • San Francisco – Tokyo-Narita (Flights 837/838) and Sydney (Flights 863/870)

 
Önemli hatırlatma : Rezervasyonları iptal etmek veya değişiklik yapmak isteyen yolcularımız United'ı aramadan united.com ve united mobile uygulaması üzerinden bu işlemleri yapabileceklerdir. Lütfen yolcularınıza eğer seyahatlerini gerçekleştirmeyeceklerse daha sonra bilet meblağlarını kullanabilmeleri için orjinal rezervasyonlarının uçuş öncesi iptal edilmesi gerektiğini hatırlatalım.


Umarız bu değişiklikler ve bilgilendirme sizlere ve yolcularınıza yardımcı olacaktır. Bu süreci gelişen yeni durumlara göre gözden geçirip, gerekli hallerde yeni kararlar alabileceğiz. Yakında tekrardan iletişimde olacağız. Tüm United ekibi adına en iyi dileklerimi sunuyorum. Sağlıkla ve güvende olmanız dileğiyle.Jake Cefolia

Senior Vice President Worldwide Sales
United Airlines

  United.com