United Airlines 05.05.2020

United Havayolları'nda 24 ay bilet geçerliliği nasıl işliyor ?

Bir çok yolcumuzun COVID-19 sebebiyle seyahat planları değişti veya değişmek durumunda kaldı. United Havayolları olarak yolcularımızın önümüzdeki günler için seyahatlerinitekrardan düzenleyebildiklerine emin olmak istiyoruz. 01 Mayıs 2019 – 31 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenmiş olan biletlerin, düzenlenme tarihinden itibaren 24 ay geçerli olduğunu, birkaç hafta önce anons etmiştik.

Bu işlemlerin nasıl gerçekleştiğini izah etmeden önce, dikkatinizi önemli bir noktaya çekmek istiyoruz;  Ekstradan bir işlem yapmanıza gerek yok

Ücretsiz seyahat sertifikası için uygulama geçerli değildir. (United jetstream fund travel certicates vb)

Bilete Ulaşma

Bilette veya PNR’ da ek olarak bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Biletleriniz, yeniden işlem yapılmak üzere sistemlerimizde canlı olarak kalmaktadır. 01 May 2019 – 31 Mart 2020 arası düzenlenmiş tüm biletler gerekli düzenlemelerin daha sonra yapılabilmesi için ARC, BSP ve tüm GDS sistemleri tarafından hatırlanacaktır.

GDS’ler; bugün de olduğu gibi sistemler arası mesajlaşmayla, United’ın e-Bilet kısmıyla etkileşime girebilir.

*GDS’ler , canlı PNR olmaksızın acenteler bilet numarasıyla bileti görüntüleyebileceklerdir.

*E-Bilet, United’ın sisteminde olduğu sürece GDS’ler tarafından görüntülenebilir.Daha detaylı bilgi için ‘’United Jetstream booking and ticketing’’ kısmından takip edebilirsiniz.

  United.com