United Airlines 18.03.2020

United Havayolları Uluslararası Tarife Değişikliğinde İade Şartları Hakkında Güncelleme

United Havayolları ; hükümetlerin vermiş olduğu karar ve kısıtlamalara istinaden , bu durumdan etkilenen uluslararası uçuşlarımızda yolcularımıza en uygun ve adil şekilde yardımcı olmaya devam etmektedir.

 

İlk hedefimiz ; 30 Nisan 2020 tarihine kadar seyahati olan yolcularımız için orijinal uçuşlarına istinaden otomatik olarak yeni uçuş opsiyonunu orijinal saatleri göz önünde bulundurularak maksimum 6 saate kadar yeni bir uçuş opsiyonu sunmaktır. Tarife değişikliğinde uygulanan şartlar uçuş iptallerinde ki tarife değişiklikleri içinde geçerli olacaktır. 

 

  •  Yolcularınız hükümetlerin kararı gereği uluslararası uçuşlarda sunulan opsiyonun 6 saati geçtiği durumlarda veya uçuş iptallerinde biletlerinin tutarı kadar bir seyahat kredisine sahip olacaklardır.
  • Bu kredi, biletin kesildiği tarihten itibaren 12 ay içinde geçerli olmak üzere tüm uçuşlar ve parkurlar için geçerli olacaktır. Yolcularınız 12 ay içinde krediyi kullanmadıkları takdirde, bu 12 ayın sonunda ödeme şekillerine istinaden iade talebinde bulunabilirler. 


Bu alınan yeni önlem; 14 günlük karantina, hükümetlerin ülkelere giriş ve çıkışlar için getirmiş oldukları kısıtlamalardan dolayı seyahat edemeyecek ya da değişiklik yapmak isteyen yolcularımız için önemlidir. Ayrıca bu değişiklik, gelişen ve zor koşullar altında biz havayollarını da koruma amaçlıdır.


Hatırlatma : Biletlerin ileri tarihlerde açığa alınıp kullanılabilmesi için uçuştan önce rezervasyonların iptal edilmesi gerekmektedir.

 

Güncel ve detaylı bilgi için lütfen United Jetstream sayfasını ziyaret etmeyi unutmayınız.

  United.com