United Airlines 04.06.2021

Güncellenen Yeni Biletleme Kuralları

Yeni biletleme politikamız başarıyla yürürlükte olsa da, acil durum kuralı CAT16 kuralının tüm GDS sağlayıcılarında görüntülenemediğini lütfen unutmayın. Sonuç olarak, bir biletin aşağıda açıklandığı gibi iade için uygun olup olmadığı hemen belli olmayabilir.

Ücret kurallarının mümkün olduğunca uygunluğu yansıttığından emin olmak için GDS sağlayıcılarıyla yakın bir şekilde çalışıyoruz ve herhangi bir elverişsizlikten dolayı özür dileriz. Bu arada, biletin uygunluk  kriterlerini karşıladığını onaylamak, iptal ücretini belirlemek ve feragat kodunu nasıl ekleyeceğinizi öğrenmek için lütfen United Jetstream U.S. Point- of-Origin Tickets (refund with Cancel Fee) sayfasını kullanınız.

ADM’lere Karşı Ek Koruma

Uygun kriterleri karşılayan tüm PNR'ları belirledik ve iade için uygun olmayan bir bilet işleme alındığı takdirde veya yanlış bir OSI girilirse iadeyi onaylamayacak  ve bir hata mesajına  döndürecek programı ekledik. Örnek: "ELEKTRONİK BİLET İADESİ İŞLEMİNE  (TAM VEYA KISMİ) İZİN VERİLMİYOR…"

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Cezalı Ücret İadesi ile İlgili Seyahat Acentesi Bilgilendirme

Güncellenen Yeni Biletleme Kuralı

2020'de, ABD içindeki, ABD ile Meksika veya Carabbean arasındaki uçuşlar için çoğu Ekonomi ve Premium kabin bileti ve ABD çıkışlı uluslararası seyahatler için değişiklik ücretlerini kalıcı olarak kaldırdık.

En kısa zamanda geçerli olmak üzere, acenteler ve şirketlerin idari yükünü en aza indirirken, daha düşük bir ücretle yeni bir rezervasyon yapmak veya seyahatlerini iptal etmek isteyen yolcularımız için, seyahat acentaları tarafından düzenlenen biletler için yeni bir uygulama sunuyoruz.

Aşağıdaki kriterleri uygun olan biletler, artık orijinal ödeme şekline göre iptal ücreti düşüldükten sonra iade edilebilir:

·        016 dökümanına düzenlenmiş, tamamen kullanılmamış, süresi dolmamış ve statüsü açık kupon olan
·        Herhangi bir satış noktası
·        Menşe noktası ABD (50 ABD eyaleti, Porto Riko, ABD Virjin Adaları)
·        Basic Ekonomi kabin hariç, Premium kabin veya standart United Economy kabin ücretleri
·        3 Mart 2020'de veya sonrasında ki seyahatler

Geçerli ücret ve feragat kodu dahil olmak üzere bu yeni uygulamayı yansıtmak adına geçmiş ve güncel ücretler için ATPCO Acil Durum Kuralı CAT16'yı güncelledik.

Uluslararası Değişiklik Ücreti Feragatnamesi Uzatıldı

Sınır kısıtlamaları seyahatleri etkilemeye devam ederken, uluslararası çıkış noktalarından 31 Mayıs 2021'e (Basic Ekonomi için 30 Nisan 2021) kadar satın alınan biletlerde ki değişiklik ücretlerinden feragat etmeye devam edeceğiz. Tüm değişikliklerle ilgili ayrıntılar için lütfen www.United Jetstream.com adresini ziyaret edin.

  United.com