United Airlines 16.03.2020

Avrupa Seyahatlerine gelen kısıtlamalarla ve iadelerle ilgili güncelleme

Değerli Acentelerimiz,

United Havayolları’nın Avrupa seyahatlerine gelen kısıtlamalarla ve iadelerle ilgili güncellemeler aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

Avrupa Seyahatlerine gelen kısıtlamalarla ilgili güncelleme

Amerika Birleşik Devletleri, aşağıda belirtilmiş olan ülkelerden seyahat edecek yabancı uyruklu vatandaşların seyahatlerine başlamadan 14 gün öncesine kadar o ülkelerde kalmışlar ise bu kişilerin ülkeye girişleri askıya alınmıştır.

Kısıtlamalara 16 Mart 2020 11:59 p.m (eastern time) itibariyle Birleşik Krallık ve İrlanda da dahil edilmiştir. Buna ilave olarak :

• Schengen bölgesi ülkeleri  : Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, ve İsviçre

• Çin Halk Cumhuriyeti

• İran İslam Cumhuriyeti

Bildiri, ABD ‘de oturum izni olan veya ABD vatandaşlarının yakın aile üyeleri için geçerli değildir. Son 14 gün içinde (bağlantılı uçuşlar dahil) belirtilen ülkelerden birine seyahat eden ABD'ye dönen tüm ABD vatandaşları veya yasal ABD daimi sakinleri, aşağıda listelenen onaylı bir havalimanı aracılığıyla ABD'ye girmelidir. Son 14 gün içinde belirlenmiş ülkelerden birine seyahat eden yabancı uyrukluların ABD'ye seyahat izni verilmeyecektir.

Yeni kısıtlamalara uymak için uçuş programlarımızda bir takım değişikliklere gidiyoruz. 20 Mart 2020 tarihine kadar Avrupa’dan ABD’ye yapılması planlanan seferlerimiz şuan için düzenli yapılacaktır sadece 16 Mart 2020 itibariyle Londra’dan Houston ve Denver seferleri askıya alınmıştır.

Kısıtlamaları ve gelebilecek değişiklikleri göz önünde tutarak 20 Mart 2020 tarihinden itibaren Nisan 2020 tarihi sonuna kadar Londra’ya günde 3 ve Dublin’e günde bir sefer yapılması beklenmektedir. Buna ek olarak daha önceden anons edildiği gibi Zürih, Brüksel, Paris ve Amsterdam’a günlük uçuş, Frankfurt ve Münih’e birden fazla uçuş ve Lisbon’a haftada 4 sefer gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Avrupa’da ki gelişmeleri yakından takip ederek gerektiği durumlarda değişiklik yapılacaktır.

Amerika Birleşik DevletlerindeGirişine izin verilen havalimanları :

•            Atlanta: Hartsfield–Jackson International Airport (ATL)

•            Boston Logan International Airport (BOS)

•            Chicago O’Hare International Airport (ORD)

•            Dallas/Fort Worth International Airport (DFW)

•            Detroit Metropolitan Airport (DTW)

•            Honolulu Daniel K. Inouye International Airport (HNL)

•            Los Angeles International Airport (LAX)

•            Miami International Airport (MIA)

•            New York John F. Kennedy International Airport (JFK)

•            New York / Newark Liberty International Airport (EWR)

•            San Francisco International Airport (SFO)

•            Seattle Tacoma International Airport (SEA)

•            Washington-Dulles International Airport (IAD)

Eğer yolcunuz yukarıda bahsi geçen havalimanları ve bu kısıtlamalardan etkileniyorsa rezervasyonlarına yapılacak değişiklik için United Havayolları ile iletişime geçmesi gerekir.

Şu an 30 Nisan 2020 tarihine kadar seyahat edecek iç ve dış hat yolcularımız için yapılabilecek en güncel işlemler için uygulamalar bildirildi. Daha sonraki tarihler için durumu her an takip edilip değerlendiriliyor, bunun için en güncel bilgiye www.jetstream.united.com corona virüs kısmından ulaşabilirsiniz.

Uluslararası tarife değişikliğinde iade şartları

30 Nisan 2020 tarihine kadar seyahati olan yolcularımız için; ne zaman biletlerini aldıklarına ve parkuruna bakılmaksızın, biletlerinde ücretsiz tarih değişikliği yapılacaktır. Hükümetlerden gelen açıklamalara istinaden yolcularımıza en uygun ve adil şekilde yardımcı olmaya devam ediyoruz.

İlk hedefimiz orijinal uçuşlarına istinaden otomatik olarak yeni uçuş opsiyonunu orijinal saatleri göz önünde bulundurularak maksimum 6 saate kadar yeni bir uçuş opsiyonu sunmaktır.

• Yolcularınız hükümetlerin kararı gereği uluslararası uçuşlarda sunulan opsiyonun 6 saati geçtiği durumlarda biletlerinin tutarı kadar bir seyahat kredisine sahip olacaklardır.

• Bu kredi, biletin kesildiği tarihten itibaren 12 ay içinde geçerli olmak üzere tüm uçuşlar ve parkurlar için geçerli olacaktır. Yolcularınız 12 ay içinde krediyi kullanmadıkları takdirde, bu 12 ayın sonunda ödeme şekillerine istinaden iade talebinde bulunabilirler.

Bu alınan yeni önlem; 14 günlük karantina, hükümetlerin ülkelere giriş ve çıkışlar için getirmiş oldukları kısıtlamalardan dolayı seyahat edemeyecek ya da değişiklik yapmak isteyen yolcularımız için önemlidir. Ayrıca bu değişiklik, gelişen ve zor koşullar altında biz havayollarını da koruma amaçlıdır.

Güncel ve detaylı bilgi için lütfen United Jetstream sayfasını ziyaret etmeyi unutmayınız.

  United.com