United Airlines 02.11.2021

ABD 08 Kasım 2021’den itibaren kapılarını açıyor

Biden idaresi tarafından yapılan açıklamaya istinaden, 08 Kasım 2021'den itibaren, Amerika Birleşik Devletleri'ne Seyahat edecek Amerikan vatandaşı ve göçmen olmayan yolcuların, sınırlı istisnalar dışında, ABD'ye uçmak için uçağa binmeden önce tam olarak aşılanmış olmaları ve COVID-19 aşı durumunu kanıtlamaları gerekecektir. Güncellenmiş seyahat kılavuzu, testlerle ilgili yeni protokolleri de içerir. Yayılımı önlemek için, aşılanmamış yolcuların - ister ABD Vatandaşları, ister yasal olarak daimi ikamet edenler (LPR'ler) olsun, isterse az sayıda istisnai aşılanmamış yabancı uyruklu olsun - artık uçuşa 24 saat içinde test yapması gerekecektir.

Tam Aşı Durumu:

  • 8 Kasım'dan itibaren, Amerika Birleşik Devletleri'ne Seyahat eden vatandaş ve göçmen olmayan yolcuların, ABD'ye Seyahat edebilmek için uçağa binmeden önce tam olarak aşılanmış olmaları ve aşı durumlarını kanıtlamaları gerekecektir.

Aşı Kanıtı:

  • Yabancı uyruklular için - çok sınırlı istisnalar dışında - uçağa biniş esnasında aşı belgesi istenecektir.
  • Yolcuların aşı durumlarını göstermeleri gerekecek ve havayollarının şunları yapması gerekecek:
  • Yolcunun aşı kanıtına yansıyan aynı kişi olup olmadığını doğrulamak için isim ve doğum tarihini eşleştirmeleri;
  • Kaydın, aşının verildiği ülkedeki resmi bir kaynak (örneğin, halk sağlığı kurumu, devlet kurumu) tarafından düzenlenip düzenlenmediğini belirlemek;
  • Yolcunun CDC'nin belirlediği aşılı tanımına uyup uymadığını gösteren ( aşı tipi, alınan aşı dozlarının sayısı, uygulama tarih(ler)i, aşı yeri (örn. aşı kliniği, sağlık tesisi) gerekli belgeleri gözden geçirmek.
  • Biden İdaresi, bu yeni kuralların başarıyla uygulanmasını sağlamak için havayolları ile yakın bir şekilde çalışacağını bildirmiştir.

Kabul Edilen Aşılar:

  United.com